עמוד הבית | סוגי שתלים | שיטות ביצוע החתך | מהלך הניתוח | לאחר הניתוח | מרפאת דר' טנצר | צור קשר

ניתוח הרמת חזה מקיף

ניתוח הרמת חזה מקיף עשוי להתאים כאשר צניחת השד משמעותית, ובמיוחד במקרה של מטופלות בעלות חזה שאינו קטן הסובלות מצניחת שדיים, כך שלצורך קבלת תוצאות משביעות רצון נדרשת הסרת עור מחלקו התחתון של השד ו/או הסרת רקמת שד וכן הקטנת העטרה. טכניקת הרמת חזה כוללת לרוב ביצוע של שלושה חתכים : שני חיתוכים כפי אלו המבוצעים בטכניקת "סוכריה על מקל" – חתך מסביב לעטרה וחתך אנכי מהעטרה עד לחלקו התחתון של השד, וכן חתך נוסף לרוחב החלק התחתון של השד.  בשל צורת החתך המתקבלת, נקראת טכניקה זו גם "עוגן" או T הפוך.

משכו של ניתוח הרמת חזה המבוצע בטכניקה זו נע בין כשעה וחצי לשלוש שעות, בהתאם לנתוניה של המטופלת ומורכבות הניתוח (לרבות השאלה אם יבוצע ניתוח הגדלת חזה באותה עת), והוא מבוצע לרוב תחת הרדמה כללית. גם בניתוח הרמת שדיים מקיף לא תמיד יידרש אשפוז ללילה כך שהניתוח עשוי להתבצע באשפוז יום בלבד, במקרים המתאימים.

לאחר החיתוך במיקומים שצויינו לעיל, מסיר המנתח הפלסטי עודפי עור ומהדק את רקמת העור למיקומה החדש. במידת הצורך תוסר במהלך ניתוח הרמת שדיים רקמת שד, וקומפלקס העטרה – פטמה ימוקם מחדש. כאשר החזה מתאפיין בהתרוקנות משמעותית, תתכן אף השתלת שתל מלאכותי לשם הקניית נפח לשד וקבלת מראה חיוני והדוק יותר של העור (שתלים המשמשים בניתוח הגדלת חזה מקובל). יצוין כי מיקומם של החתכים נועד לאפשר בין היתר הסתרה של הצלקות : חתך סביב העטרה המוסתר בקו החיבור של העטרה ורקמת עור השד, המוסתר במידת מה בשל הבדלי העור בין העטרה לעור השד ; חתך אנכי המוסתר בצילו של השד וחתך רוחבי תחתון המוסתר מתחת לשד) ואולם, חשוב להבהיר כי למרות שהחיתוך מבוצע באופן שנועד לאפשר הסתרה מקסימלית, ואף שחלק מהצלקות דוהות ומטשטשות עם הזמן, הרי שלא ניתן להסתירן לחלוטין ויש להביא נתון זה בחשבון בעת קבלת החלאה לגבי ניתוח הרמת שד.

הרמת חזה כוללת הינה ניתוח פלסטי שנועד למספק את התוצאות המשמעותיות ביותר, ולכן טכניקת ה"עוגן" נפוצה ביותר כאשר המטופלת סובלת מצניחת שדיים שאינה מינורית וכאשר רצונה בשיפור משמעותי שתוצאותיו יישמרו לאורך זמן.