עמוד הבית | סוגי שתלים | שיטות ביצוע החתך | מהלך הניתוח | לאחר הניתוח | מרפאת דר' טנצר | צור קשר

החלמה לאחר ניתוח הקטנת שדיים

בדרך כלל, המנותחת נשארת באשפוז יום לאחר ניתוח הקטנת שדיים. יום לאחר הניתוח, יוצאו הנקזים שהוכנסו לשד למניעת בצקות וניקוז הנוזלים. אין צורך בהסרת התפרים ששימשו לתפירת רקמת העור, שכן אלו ייספגו מעצמם. כמו כן, כבר לאחר 24 שעות לאחר ניתוח הקטנת חזה ניתן להתקלח, ומומלץ במים פושרים.

ההחלמה הראשונית לאחר ניתוח הקטנת שדיים אורכת בין עשרה ימים לשבועיים לערך, במהלכם מומלץ להימנע מפעילות מאומצת ומהרמת משאות. בשבועיים אלו ייתכנו כאבים, נפיחות, צריבה ובעיות תחושה, אשר לרוב הולכות ופוחתות בשבועות הבאים. כנגד הכאב ניתן לרשום  משככי כאבים לפי הצורך. בתקופה של כשלושה עד ארבעה שבועות לאחר ניתוח הקטנת חזה נדרש למרוח על התפרים אנטיביוטיקה, לצימצום הסיכון להתפתחות זיהום ועיכוב בהחלמה.

במשך כחודש לאחר ניתוח הקטנת שדיים נדרשת המנותחת ללבוש חזייה אלסטית תומכת ללא ברזלים, המסייעת בקיבוע השדיים והאצת ההחלמה של הצלקות לאחר ניתוח הקטנת חזה. בחודש זה יש להימנע משינה על הבטן לשם צמצום הלחץ על החזה.

צורת שדיים סופית מתקבלת לאחר תקופה של חצי שנה עד שנה לערך. בתקופה זו שלאחר ניתוח הקטנת החזה השד מתעצב ורקמת השד עוברת תהליכי ריפוי טבעי, כמו כן, סימני הצלקות ילכו ויטושטשו.
כבכל ניתוח פלסטי, מומלץ לשים לב בתקופת ההחלמה לתופעות חריגות המחייבות התייחסות ו/או בדיקה על ידי המנתח הפלסטי וכן להופעתם של תופעות לוואי או סיכונים הקשורים בניתוח הקטנת חזה. במיוחד יש לתת את הדעת לכאבים יוצאי דופן, עליית חום, הפרשות בלתי פוסקות מהתפרים ועוד. פגישת ביקורת ובקרה תתקיים זמן מה לאחר הניתוח ובמידת הצורך תתקיימנה בדיקות נוספות.