עמוד הבית | סוגי שתלים | שיטות ביצוע החתך | מהלך הניתוח | לאחר הניתוח | מרפאת דר' טנצר | צור קשר

הרמת חזה קונצנטרית או בשיטת "סוכריה על מקל"

קיימות מספר טכניקות לביצוע הרמת חזה, כאשר נהוג להבחין בין הרמת חזה כוללת, ובה מבוצעים שלושה חתכים בדגם של "עוגן" לבין טכניקות הרמת חזה אחרות, העשויות לכלול רק חלק מן החתכים וההליכים הננקטים במסגרת ניתוח הרמת חזה מקיף. בפרק זה נתייחס לחלק מן הטכניקות, כאשר לגבי הרמת שדיים כוללת בשיטה עוגן, מומלץ לקרוא בפרק הבא.

הרמת חזה באמצעות הגדלת חזה בלבד : לעתים, כאשר החזה נפול אך בדרגת חומרה נמוכה יחסית או במקרה של צניחת שדיים הקרויה צניחת שדיים מדומה, אפקט הרמה מספק עשוי להתקבל בדרך של הגדלת חזה בלבד, וזאת באמצעות שימוש בשתלים מלאכותיים (כדוגמת שתל עם מילוי סיליקון או שתל במילוי נוזל פיזיולוגי). טכניקה זו עשויה להיות רלוונטית בעיקר לנשים בעלות חזה רטן יחסית, שצניחתו אינה משמעותית, כאמור. היתרון של ניתוח חזה זה הוא בעיקר בהיקף החיתוכים המצומצם יחסית ובהתאם בכמות והיקף הצלקות, וכן בפשטותו היחסית של הניתוח. במקרים של נפילת חזה המחייבת הסרת עודפי עור, הקטנת העטרה והידוק רקמת עור השד, שיטה זו אינה מתאימה ונדרש ניתוח הרמת שדיים מורכב יותר, בהתאם לאחת השיטות שיפורטו להלן.

הרמת חזה בטכניקת של חיתוך סביב העטרה בלבד (קרויה גם טכניקת "סופגניה"): הרמת חזה בדרך זו מאפשרת הקטנה של העטרה, הקטנה והרמה של רקמת העור והיא מתאימה בעיקר עבור נשים בעלות חזה קטן או חזה צנוח בדרגת חומרה נמוכה יחסית. בשיטה זו, פוטנציאל ההרמה והשינוי אינו המקסימלי, ולכן במקרים בהם צניחת השדיים והתרוקנות החזה משמעותית, טכניקה זו עשויה שלא להתאים. עם זאת, טכניקה זו כרוכה בפחות חיתוכים וצלקות, ובצלקת המוסתרת היטב יחסית, ולכן במקרים מתאימים, שיטה זו יכולה להיות מועדפת. יתרה מזו, בשיטה זו עשויה המנתח הפלסטי להסתפק בהרדמה שאינה הרדמה כללית, כגון הרדמה מקומית.

הרמת חזה בטכניקת "סוכריה על מקל" : כאשר השד קטן יחסית וצניחת השד אינה חמורה, אך נדרשת הסרת עור והידוק של רקמת העור העוטפת את השד, המנתח הפלסטי עשוי לבצע בנוסף לחיתוך סביב הפטמה גם חיתוך אנכי מחלקה התחתון של העטרה עד לחלקו התחתון של השד בחיתוך הקרוי לעתים "סוכריה על מקל".