עמוד הבית | סוגי שתלים | שיטות ביצוע החתך | מהלך הניתוח | לאחר הניתוח | מרפאת דר' טנצר | צור קשר

ניתוח הרמת שדיים – סיכונים ותופעות לוואי אפשריים

ככלל, ניתוח הרמת שדיים נחשב ניתוח בטוח למדי, כאשר הניתוח מבוצע על ידי מנתח פלסטי בעל הכשרה וניסיון מתאימים, והסיכונים של ניתוח הרמת שדיים הינם בדרך כלל חריגים. סיכונים ותופעות הלוואי של ניתוח הרמת חזה כוללים זיהום, דימום העשוי לחייב ניקוז, צלקות בולטות, א-סימטריה בולטת, נמק או אובדן תחושה של הפטמה או תופעות לוואי וסיכונים הרלוונטיים לניתוחי הגדלת חזה, כאשר יחד עם הרמת החזה מבוצעת הגדלת חזה באמצעות שתלים מלאכותיים. כדי לצמצם את סיכון הופעתם יש להמנע מעישון ומנטילת מדללי דם כדוגמת אספירין, זמן מספק לפני ניתוח הרמת חזה – בהתאם להנחיות המנתח הפלסטי. כן נדרש להקפיד על הוראות המנתח לגבי נטילה אפשרית של אנטיביוטיקה, לפני ו/או אחרי הניתוח כנגד אפשרות של התפתחות זיהום. כן יש להקפיד לקיים את הוראות המנתח הפלסטי לגבי הימנעות מפעילויות מסויימות, אף זאת לשם צמצום הסיכונים האפשריים.

בנוסף לפירוט הסיכונים לפני ניתוח הרמת שדיים, לאחר השלמת הניתוח תקבלי תידרוך מהמנתח הפלסטי לגבי הסיכונים האפשריים ותסמינים העשויים ללמדך על מצבים לא רגילים המצריכים המשך התייחסות וטיפול.
אם הנך חווה תופעות חריגות – כדוגמת כאב בלתי רגיל, עליית חום, דימום של התפרים וכו', עלייך לפנות בהקדם למנתח הפלסטי.

לגבי א-סימטריה יש לזכור, כי לעולם אין שוויון מלא בין השדיים, ולמרות מאמץ של המנתח הפלסטי להשיג התאמה מקסימלית בין שני השדיים, הרי שעשויים להיות הבדלים מסויימים בין שני השדיים ומצב זה נורמלי לחלוטין, בכל חזה ולאחר כל ניתוח חזה. כאשר חוסר הסימטריה בין השדיים הינה משמעותית (למשל עקב החלמה שונה של השדיים, מצב של א-סימטריה עוד לפני הניתוח ועוד), המנתח הפלסטי עשוי להמליץ על ניתוח לתיקון התוצאות, אשר יבוצע לכל הפחות מספר חודשים לאחר הניתוח הראשון.

במצב של צלקות בולטות או מורמות לאחר ניתוח הרמת חזה, יתכן טיפול באמצעות שימוש בפדים מיוחדים, שימוש באמצעי לחץ על האיזור ואף הזרקת סטרואידים לאיזור הרלוונטי. הטיפול בצלקות אלו יחל לאחר שלב ההחלמה הראשוני.