עמוד הבית | סוגי שתלים | שיטות ביצוע החתך | מהלך הניתוח | לאחר הניתוח | מרפאת דר' טנצר | צור קשר

האם ניתוח הרמת שדיים מתאים עבורי?

נשים רבות מתלבטות בשאלה, האם לבצע ניתוח הרמת שדיים והאם מצב שדייהן מאפיין צניחה או נפילה, והאם במצב זה, ניתוח הרמת חזה יכול להיטיב עמן. לא אחת, על פי התבוננות בחזה ניתן לקבוע ביתר קלות אם אישה סובלת ממצב של צניחת שדיים (בו ניתוח הרמת שדיים עשוי לשפר את מראה החזה) וזאת אף ללא הכשרה או הסמכה מוקדמת בתחום הכירורגיה הפלסטית. יחד עם זאת, חוות דעת מקצועית לגבי הצורך בניתוח הרמת שדיים תוכל ללמדך לא רק אם שדייך צנוחים או נפולים על פי סטנדרטים רפואיים (שכן יתכן מצב של צניחת חזה מדומה, שאינה מחייבת בהכרח ניתוח הרמת חזה מקיף) אלא מה חומרת המצב ובהתאם, באיזו טכניקת הרמת חזה מומלץ לנקוט לשם השגת תוצאות אופטימליות. לכן, כדי לדעת אם ניתוח הרמת חזה ייטיב עמך, עלייך להבדק על ידי המנתח הפלסטי אשר יכול לקבוע אם אמנם החזה שלך נחשב חזה נפול ולסייע בידך לקבל החלטות בעניין.

ואולם, עד לפגישתך עם מנתח פלסטי, באפשרותך להסתייע במספר כללי אצבע שיוכלו  לספק לך מושג בסיסי אם שדייך נחשבים שדיים נפולים ואם את סובלת ממצב של צניחת חזה.

ככלל, שדייך לא נחשבים צנוחים אם מיקום קומפלקס הפטמה-עטרה אינו נמוך מגבוהו של הכפל התת שדי. כאשר קומפלקס הפטמה-עטרה נמוך עד כ – 2 ס"מ מגובה הכפל התת שדי, זהו מצב העשוי להצביע על צניחת שדיים אף שיתכן גם מצב של "צניחת שדיים מדומה" בלבד (מצב בו ניתן לטפל באמצעות ביצוע ניתוח חזה או הגדלת חזה על ידי שימוש בשתל מלאכותי) – כאשר צניחת השדיים אינה מן החמורות, עשוי המנתח הפלסטי להמליץ על ביצוע הרמת חזה שאינה כוללת העשויה לקצר את ההחלמה אחרי הרמת חזה, בין אם בשיטה הקונצנטרית או בטכניקה המשלבת גם חתך אנכי (להרחבה, ניתן לקרוא בפרק הרמת חזה קונצנטרית או בשיטת "סוכריה על מקל). במקרה של צניחת קומפלקס הפטמה-עטרה מעבר ל – 2 ס"מ, המנתח הפלסטי עשוי לסווג את דרגת צניחת החזה כמשמעותית או חמורה, או אז הוא עשוי להמליץ על ביצוע הרמת שדיים מקיפה, וגם על שימוש בשתלים מלאכותיים, בהתאם לצורך, אם החזה מתאפיין בנוסף בהתרוקנות והידלדלות רקמת השד.

ככלי עזר עצמי לבחינת השאלה אם שדייך צנוחים, באפשרותך להתשמש בדרך נוספת, וזאת באמצעות עפרון, אותו תוכלי להניח מתחת לחזה ולבדוק אם העפרון נופל או לאו, שכן אם העפרון אינו נופל, קיימת סבירות שניתוח הרמת חזה ייטיב עם מראה שדייך.

נוסף על הפרמטרים הנוגעים לחומרת צניחת החזה, מועמדות מתאימות לניתוח הרמת חזה הן נשים שגילן 18 שנים ומעלה (ככלל, הניתוח מתאים לאחר התפתחות סופית של החזה), שאינן מתכננות ללדת או להניק בזמן הקרוב ולא צופות שינוי משמעותי במשקלן (הרזיה או עליה במשל, למשל בהריון). על נשים אלו להיות בעלות בריאות תקינה וציפיות ריאליות לגבי תוצאותיו.